Prvi termin Oratorija Novo mesto 2020 se je že zaključil, drugi pa še poteka!

Lahko si že ogledaš fotografije, ki so jih pridno pridelovale naše animatorke Sara, Mirjam in Eva.

Animatorka Lana pa je napisala še kratek opis dogajanja na oratoriju, da si lahko tudi preberete, kaj se nam je dogajalo 😀 .

Oratorij Novo mesto 2020: ZAUPAM, ZATO SI UPAM

Letošnji Oratorij v Novem mestu se zaradi posebnih korona razmer odvija v dveh terminih; eden se je začel 17. avgusta 2020, drugi teden pozneje. Čez teden se otroci zbirajo v Šmihelu pred Baragovim zavodom, kjer letos spoznavajo kraljico Estero in njeno življenjsko zgodbo z naslovom: »Zaupam, zato si upam.« Razdeljeni v manjše skupine so se otroci čez dan družili ob različnih aktivnostih pod vodstvom mladih animatorjev, ki so program izpeljali v organizaciji sester salezijank in treh novomeških župnikov. Vsako jutro smo se zbrali ob himni in dvigu zastave, si ogledali dramsko igro in se o njej pogovarjali na katehezah. Učili smo se novih vrednot, imeli delavnice in veliko igro, poleg tega pa smo tudi ogromno peli in plesali. V petek smo prekinili rutino in se odpravili na izlet po našem mestu.Izletniški dan smo začeli z družnim odhodom na škofijo Novo mesto, kjer nas je sprejel škof Andrej Glavan. Izročili smo mu oratorijsko majico in stres žogico, ki so jo izdelali otroci na delavnicah. V stolnici sv. Nikolaja smo si nato ogledali znamenita sveta vrata, se udeležili svete maše in po okrepčilu nadaljevali pot proti rotovžu. Tam nas je sprejel novomeški župan Gregor Macedoni, ki je prav tako prejel naše darilo ter nas nagovoril z nekaj prijaznimi besedami. Zatem smo si ogledali nekaj zanimivosti na Glavnem trgu in lepote frančiškanskega samostana, knjižnice in cerkve sv. Lenarta. Izlet smo seveda zaključili s prijetno vožnjo z Rudolfovim splavom po reki Krki. Nič od tega pa ne bi bilo mogoče brez podpore Mestne občine Novo mesto, novomeške škofije in mestnih župnij.